Ak máš chuť konečne sa zbaviť ilúzií o historickom šerme a čo-to sa aj naučiť o boji našich predkov, skús nás kontaktovať.

e-mail: nabor@triglav.sk
tel: 0903 837613

Momentálne sa v Triglave venujeme dlhému meču, "Kunst des Fechten", počnúc majstrom Lichtenawerom až po Mayera.

Tak ako cvičením samotných techník a ich pilovaním, tak aj praktickou (športovou) aplikaciou ich uplatnenia v ramci Hema turnajov podľa pravidiel FEBUSU. 

Triglav je najdlhšie fungujúca undergroundová (rozumej nekomerčná) šermiarska skupina na Slovensku. Naša činnosť je čisto hobistická, šermujeme pre šerm samotný a nijako neuplatňujeme naše umenie komerčným, scénickým spôsobom.

Na druhej strane, nebránime našim členom angažovať sa v súkromí akokoľvek, ľubovoľne podľa ich chuti.

Viacerí naši členovia majú dlhoročné skúsenosti s výučbou a uplatnením šermu, s mnohými typmi zbraní, prevažne z pravekého, starovekého, stredovekého a renesančného obdobia. (stručný blog o našej priorite - nemeckéj škole: http://busovsky.blog.sme.sk/c/321425/Europske-bojove-umenia.html

Vieme zabezpečiť individuálnu výuku, ako scénického šermu (škola Magisterium), tak aj šermu bojového. Na základe dlhoročných pedagogicko - didaktických skúseností vieme výuku upraviť prakticky pre ľubovoľný vek.

Vlastné pravidelné tréningy mávame v Bratislave (štvrtok od 18.00-20.00), ale teoreticky po dohode vieme poskytnúť aj súkromné hodiny, prípadne individuálny prístup bez štandardnej účasti na našich tréningoch.

Pre bližšie informácie nás neváhajte kontaktovať.